KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15018437
*
nr 1501 8437
Johan Heijer
(1876-1961), Sverige
Oljemålning, Signerad, munkar, 1954. Olja på duk, 45x46 cm, yttermått inklusive ram: 55x56 cm
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2022
kl 19:55:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 12:43:28
1
250 kr
7/11 14:43:06
2
150 kr
7/11 14:43:06
1
200 kr (Budbetjänt)
7/11 15:10:21
3
Vinnande bud
7/11 19:32:29
2
450 kr
7/11 19:32:29
3
500 kr (Budbetjänt)
7/11 19:34:08
2
600 kr
7/11 19:34:08
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johan heijer munkar olja olja på duk oljemålning oljemålningar religiösa motiv religiöst motiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Johan Heijer
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
Läs om budbetjänten
nr 1501 8437
Johan Heijer
(1876-1961), Sverige
Oljemålning, Signerad, munkar, 1954. Olja på duk, 45x46 cm, yttermått inklusive ram: 55x56 cm
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 12:43:28 | 1 | 250 kr |
7/11 14:43:06 | 2 | 150 kr |
7/11 14:43:06 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
7/11 15:10:21 | 3 | Vinnande bud |
7/11 19:32:29 | 2 | 450 kr |
7/11 19:32:29 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
7/11 19:34:08 | 2 | 600 kr |
7/11 19:34:08 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johan heijer munkar olja olja på duk oljemålning oljemålningar religiösa motiv religiöst motiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37